PRIMUS

Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Małopolska" uruchamia

Centrum Wiedzy i Umiejętności PRIMUS jest przedsięwzięciem Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska” – funkcjonującej od blisko 25 lat organizacji pozarządowej, której aktywność polegała dotąd przede wszystkim na zdobywaniu pieniędzy (głównie z odpisu 1% podatku dochodowego) i kierowaniu ich do powiązanych z nią szkół, przedszkoli i klubów sportowych. Stowarzyszenie prowadzi też działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jest jedną z bardziej prężnych tego typu organizacji w Polsce, których liczba sięga kilku tysięcy – z przychodami rzędu 1,5 mln złotych rokrocznie zajmuje w ich rankingu miejsce w połowie pierwszej setki.Tym, co przede wszystkim wyróżnia Centrum PRIMUS od innych placówek edukacyjnych, jest specjalnie dobrana grupa osób prowadzących zajęcia. Wszyscy spełniają najwyższe kryteria umiejętności i kompetencji w swoich dziedzinach, ale co najważniejsze, są czynnymi zawodowo nauczycielami.
Ma to znaczenie przede wszystkim dla naszych podopiecznych korzystających z korepetycji – czas spędzony przez nich w PRIMUSIE będzie w 100% wykorzystany w celu sprostania wymaganiom programu nauczania i osiągnięcia jak najlepszych wyników.
My nie pytamy o to, czego wymaga nauczyciel w szkole. My to wiemy, bo sami jesteśmy nauczycielami!

Zajęcia odbywać sie będą przy Al.Słowackiego 48 w Krakowie.

Szczegóły na stronie internetowej https://centrumprimus.edu.pl

SZKOLENIA:

ROBOTYKA - KLOCKI LEGO WeDo 2.0

Edukacyjny zestaw dla dzieci rozwijający umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych i programowania. Klocki  można układać  z kilkunastu różnych modeli.

Dzieci mogą budować konstrukcje proponowane przez producenta oraz realizować własne pomysły.   W zestawie znajdują  się czujniki, silnik oraz instrukcja z gotowymi projektami. Dzięki intuicyjnej aplikacji młodzi adepci programowania ożywiają roboty.

Cena za godzinną lekcję wynosi 18 zł . Grupy około 10 osobowe( jeden zestaw klocków na 2 osoby ). Można wykupić pakiety miesięczne. Cena za pakiet ( 4 lekcje, każda raz w tygodniu ) 60 zł.

DLA SENIORÓW - KURS OBSŁUGI KOMPUTERA OD PODSTAW.

Kurs ma na celu przygotowanie do samodzielnej pracy na komputerze oraz zapoznanie się z Internetem.

Program kursu obejmuje 10 spotkań, które prowadzone będą w grupach max 10 osobowych w cyklach po 90 min na zajęcia, raz w tygodniu.

Cena za jedną lekcję 15 zł.

W programie między innymi :

• podstawowe elementy systemu Windows 10,
  • poznanie  komputera od podstawy (obsługa klawiatury i myszki),
  • zarządzanie plikami i folderami,
  • podstawy Internetu  (ciekawe strony),
  • poczta ( zakładanie konta email),
  • komunikatory ( Skype, WhatsApp ),
  • portale społecznościowe  (Facebook- zakładanie konta, szukanie znajomych),
  • zakupy przez Internet, płacenie rachunków,
  • przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer,
  • tworzenie prezentacji ze zdjęć,
  • obsługa Androida ( telefony komórkowe).